Co można zrobić, jeśli mówca nie jest w stanie dojechać na konferencję?

Aby stać się ekspertem w jakimś zawodzie, nie wystarczy wyłącznie zakończyć studia magisterskie na konkretnym wydziale. Swoją wiedzę trzeba stale powiększać, gdyż postęp technologiczny sprawia, że ciągle pojawiają się nowe wynalazki.

rozwój

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu warto uczestniczyć w różnego typu sympozjach czy konferencjach.
konferencje

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com
Pewny problem mogą mieć osoby, które nie mogłyby w danym okresie dojechać do miejsca, w którym organizowana jest konferencja. Na szczęście obecnie, w dużej mierze właśnie dzięki postępowi technologicznemu możliwa jest zdalna obecność na tego typu wydarzeniu. Jest to też znakomity sposób dla prelegentów, którzy mogą mieć zbytnio wiele obowiązków, aby móc dojechać w dane miejsce, lub po prostu koszty sprowadzenia tego typu osoby byłyby za wysokie. Przeprowadzane w ten sposób konferencje nie różnią się za bardzo od tych typowych. Najbardziej zauważalną różnicą może być to, że na środku sceny nie stoi trybunka, a dużej wielkości ekran. Tego typu rozwiązanie jest też idealnym wyjściem w wypadku różnego rodzaju sytuacji kryzysowych, do których można by zaliczyć choćby odwołany lot (chociażby z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych).
Co interesujące, w obecnych czasach, żeby przeprowadzić taką prowizoryczną konferencję wystarczyłaby zwykła kamera, która znajduje się w każdym komputerze.

Zaintrygował Cię ten tekst? Wystarczy wejść w poniższy link i można zobaczyć tu kolejne nasze posty. Mamy nadzieję, że też Ci się spodobają.

Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież można by nagrać jakiś wykład, a potem go wyświetlić. Rzecz w tym, że konferencje, które bywają przeprowadzane na żywo, oferują możliwość interakcji, czyli zadawania własnych pytań na żywo.

Połączenie tego typu transmisji z czynnościami social-marketingowymi również jest niezwykle dobrym rozwiązaniem. Jest to możliwość uzyskania informacji zwrotnej od uczestników takich konferencji. Można by dla przykładu organizować konkursy z nagrodami.