Co trzeba zrobić, aby to US wypełnił zamiast Ciebie Twą deklarację?

Dowolna dorosła osoba ma obowiązek cyklicznego rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Jednak to nie musi być jakiś szczególnie przykry obowiązek. Wręcz odwrotnie – nawet wcale nie musimy tego wykonywać – jeśli tylko wypełnimy specjalne pismo zawiadamiające Urząd Skarbowy, że to jego pracownicy powinni wypełnić nasze zeznanie PIT-37 (lub PIT-36 jeśli prowadzisz swoją firmę).

Sęk w tym, że wymienione pismo również nosi nazwę deklaracja PIT, przy czym oficjalne określenie to podanie PIT-WZ. Należałoby go złożyć w terminie do 16 kwietnia.

Czy bezskutecznie chcesz odnaleźć podobny serwis? Jeżeli tak, to szczerze zalecamy ten link (czystal.wroclaw.pl/) – to z pewnością jest to, czego właśnie teraz potrzebujesz.

Należy go wypełnić oraz przesłać drogą elektroniczną. Nie jest to jednak sposób najlepszy, ponieważ przynosi ze sobą pewne ograniczenia. Jest nim m.in. termin składania tego typu deklaracji. Można by to mianowicie wykonać od 15 III do 1 czwartego miesiąca w roku czy też wymóg jego złożenia wyłącznie w postaci komputerowej. Niezależnie od tego, jeśli zdecydujesz się na samodzielnie wypełnienie deklaracji, to wiesz, że mogłabyś to zrobić w terminie od 1 stycznia do 30 czwartego miesiąca w roku oraz mógłbyś złożyć swoją deklarację także drogą tradycyjną. Ponadto jeśli zdecydujesz się zrobić to przez internet, na przykład poprzez aplikację typu pity 2016, to mogłabyś liczyć na rozbudowaną pomoc, która pokieruje Cię krok po kroku.

koszule flanelowe
coaching

Autor: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj, że przy uzupełnianiu deklaracji, mogłabyś również zrobić coś dobrego dla innych.

Mógłbyś mianowicie oddać jeden procent opodatkowania wybranej przez siebie tzw. organizacji pożytku społecznego, np. zajmującej się pomocą chorym dzieciakom fundacji. Spis wspomnianych organizacji odnajdziesz m.in. u członków personelu US i na rządowej stronie internetowej.