Co zrobić, by odpowiednio pielęgnować zęby ?

Białe uzębienie to wizytówka wszystkich ludzi. Trzeba pamiętać o tym każdego dnia, ponieważ to właśnie rutynowe zwyczaje pielęgnacyjne mają wpływ na ich formę. Różne regiony wypracowały różnorodne metody na zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Najpopularniejsza to oczywiście plastikowa szczoteczka do zębów. Kraje mniej zaawansowane również posiadają swoje sposoby troski o uzębienie. Jeden z nich jest miswak, czyli rozczochrana na końcu gałązka drzewa arakowego, przypominająca miotełkę – stosowany jest zamiast plastikowych szczoteczek do zębów na terenach Afryki.

białe zęby

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl

Oczywiście samo mycie zębów nie zapewni nam pięknego uśmiechu. Spory wpływ na stan uzębienia mają skłonności rodzinne, choroby, dieta czy palenie papierosów. O ile z predyspozycjami biologicznymi nie jesteśmy w stanie wiele zdziałać, tak cała gama innych czynników jest zależna od naszych wyborów. Walcząc z żółtymi zębami należy zrezygnować z picia herbaty jak i zrezygnować z palenia papierosów – są to istotne powody żółknięcia uzębienia pośród ludzi. Stworzono wiele żeli i środków wybielających, jednak przy niewłaściwym stosowaniu mogą one uszkodzić szkliwo, w związku z czym bardziej skuteczny zdecydowanie będzie dentysta łódź retkinia. Wykwalifikowana kadra stomatologów zatroszczy się o naszą jamę ustną w najlepszy sposób, a dodatkowo możemy liczyć na rady bądź bezpłatne próbki renomowanych produktów stomatologicznych. Zobacz w czym możemy ci pomóc.

gabinet dentystyczny retkinia

Źródło: arsdental.pl
Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemności z próchnicą trzeba bezwzględnie zrezygnować z gazowanych napojów. Zawarty w nich cukier może wyrządzić wielkie szkody wymagające wizyty u dentysty i często inwestycji w implanty, a jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć (wejdź na naszą stronę). Jeśli mimo praktykowania podstawowych zasad higieny jamy ustnej nie jesteś zadowolony ze stanu swoich zębów, poleca się odwiedzić miejsca typu klinika dentysta polski dentysta w dublinie Retkinia. Kompetentny zespół stomatologów uzupełni ubytki oraz pouczy jakich specyfików poleca się używać, by zapobiegać powrotom przykrych utrapień bądź też przyciemnień.