Czasem operacje na żołądku są potrzebne

Każdy kto od lat walczy ze sporą nadwagą, odpowiednio wie, że zrzucenie niechcianych kilogramów nie wpisuje się do prostych kwestii. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która opiera się na wycięciu 2/3 żołądka, przez co niesamowicie zmniejsza się jego objętość.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej wraz z usuwanym żołądkiem wycina się także tą jego powierzchnię, która tworzy hormon odpowiedzialny za poczucie głodu, przez co znacznie mamy szansę zmniejszyć wyczuwaną ochotę na jedzenie. Co prawda po zabiegu musimy się zdecydować na dość restrykcyjną dietę, nie mniej dzięki niemu mamy szansę w lepszy sposób zatroszczyć się o własne zdrowie, co musi być przecież dla nas najważniejsze.

Opaska żołądkowa nie wymusza zmniejszenia żołądka

Kiedy nie pragniemy posiadać wycinanego fragmentu żołądka, to ciągle możemy zadecydować się na rozwiązanie, które daje nam opaska żołądkowa. Jej założenie sprawia, że żołądek przybiera postać klepsydry, pokarm wpada do jego górnej części, rozpycha ścianki co powoduje, że do mózgu dociera impuls, że już jesteśmy najedzeni, a potem niesamowicie wąskim kanałem jest transportowane do dolnej części żołądka.

nadwaga

Autor: Smallworldspictures123
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to, że opaska jest zapełniona płynem, w każdej chwili mamy szansę pomniejszyć lub zwiększyć jej ucisk na ścianki żołądka.

Chcielibyśmy, żeby te wpisy były interesujące. Dlatego będziemy szczęśliwi, jeśli jakiś komentarz z serwisu (https://terapiamanawa.pl/odwyk-hazardowy/) napisany waszą ręką trafi do nas.

Jest to operacja dość bezpieczna, a dzięki jej wykorzystaniu mamy szansę znacznie pomniejszyć swoją wagę, bo pożywienie będzie dłużej trawione, a więc my będziemy odczuwali mniejszą chęć jedzenia.

Porozmawiajmy z lekarzem co będzie najlepsze dla nas

Mając trudy z nadwagą i nie mogąc sobie z nią poradzić samodzielnie, trzeba udać się do doktora, by on pomógł nam znaleźć właściwą metodę dla nas. Możemy zdecydować się na usunięcie części żołądka, albo na jego ściśnięcie, jednak to doktor po odbyciu z nami odpowiedniej rozmowy, będzie w stanie określić, do której metody się zaliczamy. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest dbanie o swoje zdrowie, dlatego jak najprędzej musimy powziąć odpowiednie kroki, żeby móc pomniejszyć własną masę.