Czy strój jest ważny podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta u tego typu specjalisty jak rehabilitant może okazać się trochę stresująca nie tylko ze względu na sam zabieg, ale także na odpowiednie przygotowanie się do wizyty u fizjoterapeuty. Nierzadko ludzie rozważają, w jaki sposób się ubrać albo co trzeba ze sobą wziąć.

Rozważają również, w jaki sposób wygląda zabieg albo diagnoza.
rehabilitacja

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jeszcze nie byłaś u rehabilitanta, to najprawdopodobniej w przyszłości będzie ten pierwszy raz. Miej jednak na uwadze, że nie trzeba się obawiać, gdyż to nic strasznego oraz nie należy się tego bać. Jeśli trafisz na profesjonalistę, z pewnością zrozumie Twą niepewność albo Twoje lęki. Pierwszy kontakt fizjoterapeuty z osobą zainteresowaną to zazwyczaj przeprowadzenie wywiadu, sprawdzanie funkcjonalne i postawienie diagnozy. Tego typu rehabilitant powinien najpierw porozmawiać o celach wizyty, dotychczasowych kłopotach powiązanych z ruchem czy też bólem oraz tym, dlaczego wybrałaś się na wizytę. Badanie funkcjonalne natomiast pozwoli określić faktyczne kłopoty, jakimi trzeba się zająć w czasie terapii w dochodzeniu do lepszej wydolności, a co za tym idzie, również lepszego zdrowia.
miejsce

Autor: Paul Arps
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze parę lat temu osoba, która zgłosiła się do fizjoterapeuty, zazwyczaj musiała mieć skierowanie od lekarza oraz aktualne wyniki badań takich jak optometrysta gliwice USG, zdjęcie rentgenowskie albo wyniki obrazowe z tomografu czy rezonansu oraz ich opisy. Aktualnie jednak osoby udające się do rehabilitanta często robią to na własne życzenie, zatem szeroki wywiad na temat przebytych chorób czy też problemów i tego, czy też w przeszłości osoba chora była poddawana takiemu zabiegowi jak rehabilitacja, to fundament.

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób przygotować się do pierwszej wizyty u rehabilitanta, to w zależności od typu kuracji, na którą planujesz się zdecydować, trzeba zabrać ze sobą właściwy strój. Jeżeli przykładowo wybierasz się na terapię manualną lub masaż, to Twój ubiór nie ma większego znaczenia.