Dbaj o poważnie chorego. Zapewnij mu najlepsze łóżko i wygodny materac

Łóżko rehabilitacyjne, czyli szpitalne lub ortopedyczne to z pewnością sprzęt, bez którego osoba przewlekle chora sobie nie poradzi. W najwyższym stopniu pomocne jest łóżko typu szpitalnego, czyli „łamane” pod różnorodnymi kątami, przy zagłówku i kolanach.

materac

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Musi także być wykonane z lekkich materiałów, wysokie, powinno dać się regulować, na kółkach, aby nie było trudności z przesuwaniem. Właściwie także jak ma barierki i tak zwany wysięgnik ręki, który umożliwia choremu na samodzielną zamianę pozycji. Łóżko rehabilitacyjne to jedno z najistotniejszych sprzętów, jakiego zainstalowania jest wymagana opieka na przewlekle chorym. Tego typu łóżko należy ustawić tak, by było do niego dostęp z jednej, jak i drugiej strony. Łóżko musi stać w znacznej odległości od okna, ażeby nie narażać chorego na bezpośrednie oddziaływanie powietrza. Mało osób wie, lecz i łóżko domowe można zmienić na łóżko rehabilitacyjne. Tak się niekiedy dzieje, gdy nie stać nas na sprzęt specjalistyczny. Możemy więc dostosować do potrzeb chorego normalne łózko. Jak można to uczynić? Niezbędne jest łóżko o wymiarach około sto dziewięćdziesiąt na dwieście centymetrów długości, szerokość powinna mieć minimum dziewięćdziesiąt centymetrów, a wysokość 65-70 centymetrów. Ostatni czynnik możemy osiągnąć lokując pod nogami łóżka na przykład drewniane klocki czy cegły (oferta: kliknij).

materace

Autor: Nowe Klimaty
Źródło: Nowe Klimaty
Nie ma barierek? Korzystnie wykorzystać lekką siatkę. Zagłówek bez problemu można zrobić, najbardziej korzystnie z koców złożonych w kostkę. Wysięgnik, czyli lejce czy drabinka jesteś w stanie zastąpić taśmą wykorzystywaną w pracach remontowych z uformowanych uchwytem. Jeśli możesz zaoszczędzić na łóżku to na materacu już nie powinieneś, bo od niego tak naprawdę jest zależne, jaki będzie stan chorego.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to użyj serwisu (http://www.autokasacjaklecko.pl/), żeby zobaczyć większą ilość tego typu wiadomości. Bez obaw kliknij więc ten link!

Warto zobaczyć materac bąbelkowy do kupienia na stronie tego sklepu. Jest to materac przeciwodleżynowy, jaki został wyprodukowany specjalnie dla pacjentów narażonych na ryzyko występowania odleżyn. Takie nieprzyjemne schorzenia mogą spotkać pacjentów obłożnie chorych, ciągle leżących. Naszą powinnością, jako osób opiekujących się takim chorym, jest gwarancja dla niego jak najkorzystniejszych warunków. Jesteśmy w stanie przyznać, że dobry materac to połowa sukcesu. Inwestycja w zły materac lub oszczędzanie na tym faktycznie skończy się jeszcze bardziej złym stanem chorego.