Gazetki promocyjne – jaki posiadają wpływ na klientów?

Gazetka promocyjna to broszura która służy celom informacyjnym, przeznaczonym do szybkiego rozprowadzania, o wielkości odpowiadającej wielokrotności 4, 8 i 16 stron. Odbiorca reklamy ma możność wielokrotnego wykorzystania gazetki promocyjnej, a przy zakupach ma prawo powoływać się na dane, które są w niej zawarte.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Głównym zadaniem gazetki reklamowej jest pokazanie towarów, które są do kupienia w markecie. Gazetka promocyjna w zależności od sieci oferuje od kilku, do kilkunastu tanich ofert z wybranego asortymentu. Jest to najobszerniejsze źródło informacji o produktach promocyjnych w kontaktach między placówkami handlowymi, a konsumentami. Odznacza się to przeważnie bardzo kolorową i bogatą szatą graficzną podkreślającą wyjątkowość akcji. Zabieg ten ma na celu odróżnienia jej od zwykłych akcji promocyjnych.

Gazetki reklamowe zapełnione są produktami najróżniejszych marek oraz różnych producentów. Celem gazetki reklamowej jest zapewnienie nowych nabywców o programie lojalnościowym, oraz starych nabywców o nowościach i akcjach specjalnych z tymże programem powiązanych. Gazetki są źródłem informacji o obowiązujących promocjach. Gazetki reklamowe są użytecznym nośnikiem wspomagającym dokonanie decyzji zakupowych. Foldery dużą rolę odgrywają w przypadku sklepów które oferują elektronikę użytkową,gdyż klienci bardzo chętnie korzystają z promocji. Jako część komunikacji sklepu z nabywcami gazetka promocyjna jest strategicznym składnikiem działań marketingowych.

Równie emocjonujące artykuły znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem budowanie zespołu szkolenie franklin covey, który jest tu.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Reklamy ze względu na niską cenę w porównaniu do innych sposobów marketingowych są niezwykle atrakcyjne. Poza tym z powodu kształtu przekazują o wiele więcej treści.

Żeby gazetka promocyjna była efektywna musi uwypuklać szczególnie interesujące produkty z propozycji. Gazetki promocyjne takie jak przykładowo dostępne na stronie to stały element komunikacji marketingowej sklepu z kupującymi. Informując o ofercie, zachęcają do pójścia do sklepu, co przynosi konkretny zwyżkę zysków. W niedawnym czasie prestiż gazetek promocyjnych rośnie. Można przypuszczać, że na bardzo konkurencyjnym rynku będzie to coraz mocniej wykorzystywany środek na przyciągnięcie kupujących i powiększenie własnych obrotów.