Istotna jest konserwacja niejednego budynku — nieważne, ile ma lat albo stuleci

Troszczyć się trzeba nie jedynie o wiekowe i zabytkowe kamienice. Musimy też troszczyć się o nasze apartamenty i bloki.
Może się nam zdawać, że konserwator zajmuje się jedynie wiekowymi budynkami, które wpisane są na listę zabytków.

pasja.edu.pl/szkolenia

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

To po części prawda i wtedy ten zawód nazywa się konserwatorem zabytków.

Chcesz wiedzieć więcej z tego intrygującego tematu? Więc najlepiej trafiłeś. Zwyczajnie naciśnij tu (http://mamdlugiforum.pl/) i przejdź do następnej witryny.

Jednak niejeden budynek, nawet dość nowy, wymaga raz na jakiś czas małych remontów. Zajmuje się tym także człowiek, którego zwiemy konserwatorem. Jest on zwykle mieszkańcem osiedla, którym się opiekuje, chociaż nie jest to zawsze wymagane. Niekiedy może być to starszy pan, który siedzi na emeryturze oraz ma ochotę zarobić. Ma także często dużo wolnego czasu. Najważniejsze jednak wydaje się być to, aby był poniekąd złotą rączką. Będzie przecież odpowiedzialny za utrzymanie bloków w dobrym stanie. Zatem powinien potrafić dla przykładu założyć kupione żarówki oraz zreperować niedziałający zamek w drzwiach. Do niego najpierw będą przychodzić lokatorzy. Też administracja, zanim wezwie kosztownych specjalistów, to wyśle wpierw jego, by sprawdzić, czy będzie w stanie to zreperować. Bycie konserwatorem jest świetną pracą dla ludzi, którzy lubią naprawiać różne rzeczy. Istotny jest także miły charakter, ponieważ będzie się miało regularny kontakt z mieszkańcami.

Mogą być oni nieraz zdenerwowani (gdyż na przykład nie mają ciepłej wody), zatem trzeba umieć sobie radzić ze stresem oraz trzymać nerwy na wodzy. To idealna praca dla ludzi spokojnych i rzetelnych.