Jak powinniśmy rozliczać pit 37? Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak każdego roku, musimy złożyć deklarację podatkową. To konieczność dla każdej osoby, jaka była przez poprzedni rok zatrudniona. Są różne deklaracje podatkowe, każdą wypełnia się w trochę inny sposób. Poniżej skupimy się na picie 37.

praca przy podatkach online

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie pit 37 jest jednym z bardziej popularnych, składa się je w typowych przypadkach, gdy pracownik, zleceniobiorca, osoba na emeryturze, a także rencista rozlicza swoje najważniejsze źródło przychodu. Deklaracja ta dotyczy przychodów podlegających opodatkowaniu wedle skali podatkowej, czyli obecnie jest to 18% i 32%. Jeśli uzyskujemy tylko przychody zwolnione z podatku, nie składamy żadnej deklaracji, nie wykazujemy także przychodów, które zwolnione są z opodatkowania – Ile można zaoszczędzić na ulgach podatkowych?.

podatki

Źródło: pixabay.com

Jeżeli uzyskujemy Innego rodzaju przychody niż opodatkowane według skali, to wybierzemy innego rodzaju deklarację. Dla wszystkich osób, jakie mają z takimi rzeczami problem pomocne są tego typu rozwiązania jak rozliczenie pit 2017 przez internet, ponieważ w tym miejscu wszystko jest dokładnie pokazane, dlatego też nie można się pomylić. Kontynuując temat, to trzeba też mieć świadomość, iż jeśli uzyskujemy poza przychodami opodatkowanymi inne przychody, to złożymy dwie inne deklaracje, chodzi o pit 37 albo pit 28 – informacje o picie 37 na pitax.pl.

Warto również być świadomym, w jaki sposób należy się rozliczyć ze współmałżonkiem, czy pit 37 pasuje do takiego przypadku? Jeżeli nasz partner ma działalność, jaka jest opodatkowana według skali, to nie musimy rozliczać się razem na pit 37 przez nasz stosunek pracy. Tego typu rozliczenie za pomocą pit 37, to w takim wypadku błąd, bo dotyczy nas w tej sytuacji pit (zobacz pit za darmo) 36. Pamiętajmy, iż możemy sobie oszczędzić tych rozmyślań, gdy użyjemy pit za 2017 online.