Jak wybrać odpowiednią dietę dla siebie i gdzie szukać wsparcia w doborze menu?

Szukając właściwej diety dla siebie, najczęściej rozpoczynamy szukać porad w internecie. Króciutkie pytanie o dietę w wyszukiwarce odsłoni długą listę proponowanych diet. Pojawią się diety na odchudzanie, diety na przybranie masy, zdrowe diety, itp. Internet na pewno jest pomocny, ale nie powinien zastępować specjalistycznej rady.

Zdrowa dieta, przekąski

Autor: Złoty Potok
Źródło: Złoty Potok
Można go natomiast użyć do wpisania zwrotu „gabinet dietetyczny Wrocław”. Otrzymamy wtedy listę fachowców mających własne gabinety w podanym mieście. Jeśli interesuje Cię dietetyk Wrocław będzie odpowiednim miejscem na szukanie wsparcia. Tylko podczas bezpośredniej wizyty w gabinecie dietetycznym otrzymasz indywidualnie dopasowaną dietę. Przygotuj się na pomiar masy ciała oraz pomiar warstwy tłuszczowej. Pomiary te są bezbolesne oraz zajmują zaledwie chwilkę. Dietetyk określa także wiek biologiczny oraz zawartość wody w organizmie.

Na tej podstawie jest w stanie określić, które parametry są w normie, a które wymagają poprawy. Internet tego nie zrobi, może tylko ukierunkować na odpowiedni adres. Po wstawieniu zwrotu „gabinet dietetyczny Wrocław” otrzymamy listę gabinetów, które możemy ocenić szukając w internecie opinii na ich temat. Podczas wizyty robiony jest także wywiad żywieniowy. Zrobiony pomiar obwodu talii, brzucha i bioder pozwala wstępnie podać, co w danych wynikach należy poprawić. W ten sposób ustalane są indywidualne cele. W trakcie analizy składu ciała trzeba będzie powiedzieć, jaki ma się wzrost oraz wiek. Badanie zajmuje parę sekund i pokazuje: ile ważymy, w ilu procentach ciało składa się z tanki tłuszczowej (widocznej i ukrytej pomiędzy narządami), jaki procent stanowi woda, pokazuje masę mięśniową oraz wagę kości.

Te wartości pomagają ustalić wiek metaboliczny (nie metrykalny). Przed pierwszym zabiegiem trzeba zrobić podstawowe badania. Lipidogram, poziom cukru, ciśnienie tętnicze, hormony tarczycowe, czy nawet USG brzucha z pewnością posłużą do określenia indywidualnego menu żywieniowego. Szczególnie jest to ważne w przypadku osób przewlekle chorych i biorących przez długi czas jakieś leki.

Tylko rzetelne informacje są gwarancją opracowania zdrowej diety. Zatem nie szukaj w internecie gotowych oraz ogólnodostępnych diet. Wprowadź jedynie zwrot „dietetyk Wrocław” lub podaj inną lokalizację. Znajdź tą wirtualną drogą najbliższy gabinet dietetyczny, w którym otrzymasz indywidualnie opracowaną dietę.