Jak zrobić sporo, nie robiąc praktycznie najmniejszego wysiłku czyli przekaż jeden procent podatku na organizację pożytku publicznego

Od czasu do czasu właściwie każdy z nas pragnie uczynić coś dobrego dla innych ludzi. Najczęściej o potrzebujących myślimy w szczególności w święta bożonarodzeniowe, które są niemalże dla każdego Polaka oznaką czasu spędzanego z bliskimi oraz pomocy bliźnim. O biednych ludziach myślimy także wtedy, gdy zaczyna się zima – zdajemy sobie przecież doskonale sprawę z faktu, jak dużo osób nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich szczególnie.

finanse

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że możemy uczynić coś pożytecznego także w inne pory roku – powinieneś zwrócić na to uwagę przede wszystkim w przypadkach, kiedy nie masz odpowiednio dużo pieniędzy aby pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują.

Ciekawa informacja? Jeżeli tak uważasz, poza tym sprawdź ten odsyłacz – zobaczysz znacznie więcej w ofercie, która tyczy się omawianej tutaj problematyki.

Kiedy zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś wyjątkowy cel, możesz wówczas bardzo komuś pomóc, nie czyniąc właściwie żadnego wysiłku.

Jak przekazać swój 1% podatku na jakiś szczególny cel? Wystarczy, że podczas corocznego rozliczania podatku dochodowego (czyli zwyczajnie wypełniania PIT-a) wpiszesz w odpowiednią rubrykę numer KRS organizacji, której chcesz pomóc (sprawdź i rozlicz PIT online). Co ważne – to zupełnie nic Cię nie kosztuje. Ten 1% podatku i tak zostałby Ci zabrany, a tylko przekazany na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli chcesz zatem komuś pomóc albo zwyczajnie dać symboliczny wyraz swojego poparcia dla danej instytucji, bez wątpienia nie ma lepszego sposobu.

Pamiętaj jednakże, że możesz wesprzeć tylko te fundacje, które są tak zwanymi organizacjami pożytku publicznego. Kiedy nie jesteś pewien, czy dana instytucja posiada taki status, wtedy możesz to szybko sprawdzić w internecie – wystarczy otworzyć bazę OPP, a bez wątpliwości znajdziesz tam swoją

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

instytucję – . Każda z nich ma swój numer KRS, który trzeba wpisać w zeznanie podatkowym aby pieniądze trafiły we właściwe ręce.

Najczęściej organizacje, na rzecz których można przekazywać jeden procent swego podatku, mają zamieszczone o tym wiadomości na własnych witrynach internetowych.

Te interesujące posty mają swoją kontynuację. Chcesz ją poznać? Więc idź do strony wysokosc wadium i tam ciesz się frapującymi tematami.

Zastanów się, komu chcesz pomóc tego roku – co roku bowiem możesz wspierać inną organizację. Wydaje się, że jeden procent to niedużo, jeśli jednak każdy z nas przekaże na daną instytucję nawet kilka złotych, bez wątpienia zbierze się z tego całkiem spora suma. Dzięki temu możesz wspierać potrzebujących – to przecież tak nieduży wysiłek.