Jakim sposobem odpowiednio zadbać się o zęby?

Chyba nie ma innego specjalisty, którego tak strasznie się boimy. Wizyta u stomatologa przyprawia nas o ciarki na plecach. Najzabawniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą przede wszystkim dojrzali ludzie. Czy to jednakże wystarczający powód, aby nie chodzić do stomatologa wcale? Najświeższe statystyki są przerażające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoim uzębieniem. Najstraszniejsze jest jednak to, że również nasze dzieci mają choroby uzębienia.

Troska o higienę jamy ustnej jest ważne nie jedynie z przyczyn estetycznych. Zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale popsute zęby mogą powodować inne schorzenia. Zacznijmy od tego, że są zbiorowiskiem bakterii, a stąd już krótka droga do infekcji. Nieleczone zęby gniją, co też nie oddziałuje dobrze na ogólny stan naszego organizmu. Stąd też, dla swojego zdrowia, musimy jak najszybciej zacząć leczenie. (Czytaj też )

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

Dorosłym, którzy zbyt długo przekładali odwiedziny u stomatologa, czasami nie da się uratować wszystkich zębów. Ubytki są za duże i należy zęba wyrwać. Ale z resztą kompetentny stomatolog da sobie radę z pewnością. Współczesny gabinet stomatologiczny w niczym nie przypomina tego z czasów naszego dzieciństwa. Obecnie jest on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, który zmniejsza ból do minimum. Poza tym, nauka tak bardzo się rozwinęła, że jesteśmy w stanie już naprawić wielkie ubytki. Stosuje się mnóstwo nowoczesnych wynalazków, takich jak implanty. Dla tych, którzy finansowo mogą sobie na tego typu koszty pozwolić, jest stomatologia estetyczna, która jest w stanie przywrócić naszemu uśmiechowi błysk, a nam pewność siebie. Mnóstwo ludzi ma wielkie kompleksy na tle własnego uzębienia. Nie od dziś wiadomo, że zdrowy, piękny uśmiech zjednuje innych. Stąd też powinniśmy bardzo się postarać, byśmy mogli się cieszyć gwiazdorskim uśmiechem do końca życia.

Więcej na

Zanim odwiedzimy dentystę, warto samodzielnie zadbać o piękne zęby. Główna reguła to mycie zębów po jedzeniu. Jeżeli nie posiadamy przy sobie szczoteczki, można żuć gumę bez cukru lub zjeść jabłko. Używajmy dobrych past. Nie zapominajmy też o czyszczeniu przestrzeni między zębami.

Przydatne informacje: