Jeśli w naszym związku nie najlepiej się sprawy mają, to musimy zapisać się na terapię dla par

Dziś wszyscy żyją szybko i w sposób raczej egoistyczny, wobec tego też nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nastały takie czasy, że łatwiej bywa skończyć związek oraz poszukiwać czegoś nowego, aniżeli chcieć rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie są większymi egoistami, którzy przedkładają swoje potrzeby nad potrzeby innych. Z tego wynika wszechobecna niechęć do znajdywania złotego środka. Do tego dochodzi szybkie życie, które powoduje, że pary nieczęsto spędzają ze sobą czas.

Czy komentarze z www (https://introwertus.pl/depresja-poporodowa/) pod przeczytanym tekstem Cię zainteresowały? Może pragnąłbyś cokolwiek do nich dodać? Będzie to dla nas na pewno szalenie ważne.

I tak zazwyczaj zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak on się zakończy. Można dać sobie spokój i każdy pójdzie w inną stronę albo możemy walczyć o naszą miłość. Trzeba podjąć wyzwanie i iść na terapię. Tam pod obiektywnym okiem psychologa będziemy w stanie powiedzieć, co nam ciąży. Jednakże będziemy musieli wysłuchać również wersji drugiej strony. Terapeuta zatroszczy się o to, by w czasie sesji nie było wrzasków oraz przekleństw. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze zwykle będą trafne. Terapia może ciągnąć się długie miesiące i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę. Musimy dać sobie czas. Zbliżenie może tworzyć się w bólach, ale warto będzie podjąć tę próbę, w szczególności jeżeli mamy potomstwo i nie pragniemy rozbijać rodziny. Nie zapominajmy, aby na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.

Powinniśmy dać również możliwość drugiej stronie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.