Kiedy chcesz przyciągnąć na swoją stronę mnóstwo użytkowników, powinieneś zatroszczyć się o wartościową treść

Dla właścicieli witryn oraz serwisów internetowych ważną sprawą jest zmierzanie do tego, by umiejscowić się na szczycie wykazu wyszukiwarki Google. Bywa to o tyle ważne, że wybitną popularnością i zaufaniem wśród internautów odznaczają się właśnie witryny zlokalizowane na przodzie rankingu wyszukiwarek. Powoduje to, że fachowcy od SEO i właściciele stron czynią wszystko, aby podnieść pozycję własnej witryny w wykazie, często stosując nieetyczne metody.

Panda

Autor: Will Sowards
Źródło: https://www.flickr.com
Algorytmy – inteligentne narzędzia wyszukiwarki

Przez jakiś czas właściciele stron internetowych byli w stanie przyciągać zainteresowanie robotów Google i treścią oraz linkami publikowanymi w swoich witrynach nakłaniać je do windowania się na szczyt wykazu. Założeniem produktu, jakim jest wyszukiwarka Google, staje się jednakże zapewnienie użytkownikom internetu wyników jak najbliższych i wartościowych. By dążyć do zapewnienia miarodajnych oraz satysfakcjonujących wyników stworzono odpowiednie algorytmy, które pozwalają potęgować widoczność stron publikujących unikalną i wartościową dla internautów treść.

Algorytm Panda potrafi trafić na najlepsze strony

Jednym z algorytmów, które pilnują dobrej pracy robotów Google, jest algorytm panda. Nazwa algorytmu Panda nawiązuje do nazwiska jego twórcy Navneeta Pandy. Narzędzie to zadebiutowało w Polsce latem 2011 roku. Jego głównym zadaniem stało się polepszenie widoczności witryn unikatowych i starannie przygotowanych. Algorytm tworzy zbiór reguł i procesów, jakie określają czynniki wywierające wpływ na to, jak wysoko dana strona pojawi się w rankingu Google.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Panda kontroluje przede wszystkim unikatowość, wiarygodność i kompetencję treści zamieszczonej w witrynie. Im staranniej oraz bardziej kompetentnie strona została przygotowana, tym znaczniejsza szansa, iż Panda -Mało treści o niewielkiej lub [agencja pracy za granicą holandia] żadnej wartości – dostrzeże jej wartość oraz wywinduje ją w górę rankingu.

Pragniesz, by twoja witryna odniosła sukces?

Gdy chce się, by strona internetowa odniosła sukces i przyciągała użytkowników, należy zadbać o unikalną i wartościową treść. Zyska się wtenczas pewność, że roboty Google ocenią ją prawidłowo oraz docenią jej możliwości, polecając ją użytkownikom w swoich rankingach.