Krótka charakterystyka radców prawnych i adwokatów, wykaz podstawowych różnić między tymi zawodami.

Dla większości osób profesje adwokata i radcy prawnego są bez przerwy mylone. Obecnie rzeczywiście środowiska prawnicze uznają taki podział za sztuczny i niepotrzebny, lecz na razie bez przerwy on obowiązuje i nie zanosi się w najbliższym czasie na duże zmiany. Przez cały okres nauki zarówno radcy jak i adwokaci będą pozyskiwać takie same wiadomości.

polecany prawnik

Autor: mikytex
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero po zakończeniu studiów ich ścieżki idą w dwie strony, choć w rzeczywistości i tak będą wykonywać praktycznie to samo. Rozbieżności są przede wszystkim w kwestiach formalnych, bo obie te profesje mają trochę odmienne ograniczenia i uprawnienia, lecz jeśli będzie chodzić o stronę merytoryczną, to są w zasadzie takie same. Należy jednak wiedzieć, czym się będzie różnić dobry adwokat Rzeszów od swego kolegi, który będzie nosił stanowisko radcy prawnego. Czytaj szczegóły tutaj: kliknij W większości spraw będzie be znaczenia, do jakiej osoby pójdzie się po poradę, bo każdy z nich bez problemów udzieli wsparcia. Jednak w niejednym przypadku może się okazać, że o poradę udać się będzie można tylko do przedstawiciela jednego zawodu.

Do przeciętnych zadań radcy prawnego należeć będzie udzielanie porad i wykonywanie opinii, lecz również opracowywanie rozmaitych aktów prawnych. Typowa kancelaria radcy prawnego Rzeszów właśnie tego typu sprawami zajmuje się najczęściej, a do jej klientów będą należeć zarówno prywatne osoby, jak i firmy – artykuł o kancelarii radcy prawnego z Rzeszowa. Radca będzie mógł wystąpić przed urzędami i sądami, ale ograniczeniem tego zawodu będzie obrona w karnoskarbowych i karnych sprawach.

Prezentowany artykuł jest nieprawdopodobnie interesujący, nieprawdaż? Jeżeli także Twoje zdanie jest podobne, to na pewno pomocne materiały okażą się dla Ciebie potrzebne.

Tu właśnie będzie pierwsza różnica pomiędzy adwokatami i radcami, bo to właśnie jedynie adwokaci mogą być obrońcami w takich sprawach, radcy wprawdzie mogą w nich uczestniczyć, lecz tylko jako pełnomocnicy. Kolejną różnicą są kwestie samego wykonywania zawodu. Adwokat musi albo samodzielnie prowadzić kancelarię, albo stać się jednym z jej wspólników, natomiast nie może być nigdzie zatrudnionym. Takich ograniczeń nie mają z kolei radcy, tak więc jeśli któraś z firm będzie chciała mieć doświadczonego prawnika na etacie, to musi rozglądnąć się za taką osobą.