Na jakie kwestie powinno się zwracać uwagę podczas zakupu kserokopiarki?

Kserokopiarka, czy raczej uniwersalne urządzenie do obróbki obrazu, to aktualnie podstawowe urządzenie, które znajduje się w jakimkolwiek przedsiębiorstwie.
Oczywiście przed kupnem kserokopiarki powinniśmy dokładnie przeanalizować koszty eksploatacji, budżet oraz własne potrzeby.

Czytająca dziewczyna

Autor: Mark Turnauckas
Źródło: http://www.flickr.com
show na trampolinach

Autor: David Carroll
Źródło: http://www.flickr.com

Chodziłoby tu choćby o maksymalny rozmiar wydruków (A3, A4), częstotliwość eksploatacji czy liczbę kolorów na wydruku. Są bowiem kserokopiarki kolorowe oraz typu mono. Ponadto musimy określić, która dokładnie grupa użytkowników będzie z niej korzystała, jakiego rodzaju okaże się cykliczne obciążenie, zatem przewidywana ilość wydruków, skanów czy kopii. Powinniśmy także mieć na uwadze ewentualne dodatkowe funkcje czy udogodnienia, które powinna oferować xerokopiarka. Chodziłoby tutaj o druk na dwóch stronach kartki, możliwość pracy w sieci WiFi, skanowanie dokumentów, dodatkowe kasety czy automatyczny podajnik.
Poza tym przed zakupem kserokopiarki należałoby zapytać się handlowca, gdyż ma on obszerną wiedzę i będzie w stanie zaproponować nam dobre urządzenie. Warto wiedzieć, że im droższe oraz szybsze ono by było, tym mniejsze będą eksploatacyjne koszty. Nie należy jednak sugerować się początkową ceną, a faktyczną wartością i oferowanym wyposażeniem. Inaczej mówiąc realna oszczędność to w praktyce wysoka jakość urządzenia. Dlatego też trzeba zwracać uwagę na takie określenia jak m.in. wydajność kartridża albo wydajność bębna. Ponadto producenci zawsze podają wydajność miesięczną.

Musi być ona odpowiednia do konkretnych potrzeb.

Ten artykuł wydaje się być intrygujący? Masz ochotę na więcej wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj litery blokowe 3d z Krakowa w poniższy link.

Upewnijmy się, że konkretne urządzenie jest cyfrowe. Ponadto wybrane urządzenia oferują możliwość rozbudowania.