Nie powinniśmy twierdzić, iż nie mamy chwili słabości, jeśli w rzeczywistości one występują. Na kłopoty są przecież sposoby

Nie ma tak naprawdę jednej jedynej rady na wszystkie bolączki, które mogą nam uprzykrzać życie. Są one niestety naturalnym procesem, więc zamiast je odrzucać, udawać, że nic nam nie jest, należy je zaakceptować. To nie oznacza, że się poddajemy, otóż nie, jeśli bowiem zaakceptujemy nasze słabości, gorsze dni, jakich doświadczamy, to będziemy chociaż wiedzieć, z którym wrogiem mamy do czynienia.

psychoterapeuta

Źródło: flickr.com

To jest najbardziej korzystny sposób, aby poznać nie tylko wroga, lecz także odpowiedź na wiele dodatkowych kwestii. To zwłaszcza ważne w profesji psychologa czy psychiatry. Kiedy idziemy na wizytę do takiego specjalisty, to możemy się spodziewać szeregu pytań od pierwszej wizyty. Owe pytania mają zdefiniować nasze położenie i to, co się z nami dzieje.

To niezwykle ważne, ponieważ solidnie postawiona diagnoza to już pierwszy krok do wyleczenia. Wiadomo, aby się wyleczyć na przykład z depresji nie da rady pójść na dwie wizyty do specjalisty (dobrapsychoterapia.com), aby smutek po prostu odszedł. Ten proces niestety nie jest taki prosty.Najistotniejsze to jednak zaaprobować, iż czujemy się niezbyt dobrze.

Nie czekaj – sporo szczegółów czytaj pod adresem, który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania – chętnie na nie zareagujemy.

To nie przestępstwo, to coś zupełnie zwyczajnego. Nie jesteśmy jak roboty, żeby zawsze czuć to samo.

Nasza psychika to ciemna studnia, pływa w niej przeszłość, martwimy się o to, co będzie, to wszystko wymieszane, a jednocześnie ciężkie do zobaczenia (jak w studni) skutkuje tym, że życie staje się skomplikowane. Najgorsze co możemy zrobić to zarzekać się, że nam nic nie jest, że w rzeczywistości jesteśmy zupełnie zdrowi, iż mieliśmy momenty słabości, które się nie powtórzą. Faktycznie, skoro tak było to okej, lecz jeśli objawy są powtarzalne, a my dalej twierdzimy, że nic się nie dzieje, to sami siebie oszukujemy.

Niestety, w naszym kraju pokutuje błędne przekonanie, iż do psychologa czy psychiatry () idą jacyś szaleńcy, a my właściwie jesteśmy normalni. To oczywiście nieprawda i najbardziej istotne to zdać sobie z niej sprawę, aby podjąć konkretne kroki. Z drugiej strony, w Polsce powoli zmienia się świadomość i teraz coraz więcej ludzi potrafi się przyznać, że uczęszcza do psychologa. Czy to psycholog Wrocław czy inne większe miasto, łatwiej odnaleźć tam właściwego specjalistę. W małych miastach niekiedy jest niedobór fachowców.