Okulary i wady wzroku nie powinny już wzbudzać w tobie trwogi

Jesteś po drugiej stronie ulicy i za niepełne trzy minuty staniesz u celu. Jednakże, w tym samym momencie zauważasz, że nadjeżdża tramwaj, ale nie wiesz czy to ten właściwy. Czujesz się rozczarowany, ponieważ twój wzrok nie pozwala Ci rozwiązać napotkanej okoliczności – biec, czy nie biec. Czas to przyznać – nie obejdziesz się bez okularów.

badanie u okulisty

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

Chyba ostatnim marzeniem kobiety jest posiadanie okularów na nosie. Są oczywiście wyjątki, które to nabywają sobie atrapy dla modnego hipsterskiego charakteru, a gdy się znudzą można cisnąć je w kąt. Innym pozostaje urzeczywistnić opłacalną inwestycję, która, oby, długo nam się przyda. Kłopot powstaje, kiedy chcemy używać udogodnień tego świata wymagających zdrowych oczu bez wsparcia. Popularnym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Jednakże, w teorii nie zaleca się ich nosić dłużej niż osiem godzin, co da się zauważyć, gdy zdecydujemy się nosić je dłużej. Czerwone oczy, wysuszone i przemęczone. Późnym popołudniem i tak musimy włożyć okulary. Dla tych, co są już zmęczeni obiema metodami ulepszenia obrazu jest jeszcze jedno rozwiązanie – laserowa korekcja wzroku ().Stracę wzrok, czy nie stracę?

Oto jest pytanie, które zadaje sobie mnóstwo ludzi. Metoda ta stosowana jest od kilkunastu lat i stale odnajdywane są następne udoskonalenia. Pozwala na stałe wykluczyć noszenie okularów bądź soczewek kontaktowych.

Odpowiedzialny za korygowanie jest laser excimerowy, który nakreśla kształt rogówki oka w taki sposób, by promienie świetlne dostające się do oka były skoncentrowane na siatkówce i następstwie tego tworzyły wyraźny obraz. Same zalety i niskie ryzyko niepomyślności, ponieważ w stopniu ok. 1%. Laserowa korekcja wzroku (czytaj tutaj więcej), czyli LASIK, przeprowadzana jest z anestezją. Jedyną uciążliwością może być niekomfortowość związana ze wzrostem ciśnienia w oku w czasie użycia mikrokeratomu. Sama akcja lasera to parę sekund, natomiast przysposobienie do zabiegu trwa ok. 30 minut.

Równie intrygujący tekst prezentowany jest tutaj, więc odszukaj stronę (https://wolomin.centrumdemed.pl/stomatolog-dentysta/) i zobacz, jakie treści tam przeczytasz. One też Cię zaciekawią.

Z wieloletniego doświadczenia różnych jednostek wynika, że jest możliwość częściowej regresji wady, ale nigdy do poziomu sprzed zabiegu. Ryzyko jest tym mniejsze, im mniejsza jest operowana skaza. Innymi słowy, warto podjąć próbę.