Piękny i zdrowy uśmiech chciałby posiadać każdy z nas.

O pięknym i zdrowym uśmiechu marzy każdy z nas. Niemniej, nie często zdarza się, że rodzimy się z idealnymi zębami, których nie trzeba leczyć lub wybielać, w wielu przypadkach także prostować. Skrzywiony zgryz to ogromny problem, nie tylko natury estetycznej, ale również zdrowotnej.

Może bowiem powodować bóle migrenowe, problemy z oddychaniem, a nawet choroby serca. Noszenie aparatu ortodontycznego wymaga od pacjenta niezwykle dużo cierpliwości i zaangażowania, jednak daje w efekcie prawidłowe ustawienie zębów i doskonały uśmiech. Aby jednak tak się stało trzeba podczas leczenia dbać zęby ze szczególną troską, gdyż ich kondycja pod wpływem nacisku ze strony aparatu może znacznie się osłabić.

akcesoria dentystyczne

Autor: Andrew Fresh
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zbyt późno zaczęliśmy dbać o zepsuty ząb, zwykle musimy wyleczyć go kanałowo. Tego rodzaju leczenie więcej kosztuje, ponieważ wymaga większej pracy i większej ilości materiału na opracowanie zęba.

Jeżeli ten temat jest dla Ciebie fascynujący, to kliknij ten link – to pomocna treść (http://www.awodent.pulawy.pl/profilaktyka/), która także zawiera absorbujące informacje.

Obecnie dentyści stosują leczenie kanałowe wykonywane pod mikroskopem, bowiem dzięki temu dentysta może precyzyjnie wyleczyć zepsuty ząb (korony porcelanowe) tak, by zniwelować problem na przyszłość. Warto pamiętać, że dużo osób posiada skrzywione lub bardzo wąskie kanały, jeżeli taki kanał jest uszkodzony w przypadku standardowego leczenia problemu tego nie da się wykryć ani wyeliminować – porady na .

Wyłącznie użycie mikroskopu umożliwia wyleczenie takich zębów.

Coraz częstszym problemem dotyczącym osób nie tylko w starszym wieku jest parodontoza, czy też inaczej zapalenie przyzębia. Jednym z objawów tego zapalenia jest krwawienie dziąseł, które może powtarzać się i nasilać z czasem.

w gabinecie dentystycznym

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawą w przypadku tej choroby winno być regularne dbanie o zęby w okolicach dziąseł, a więc przede wszystkim usuwanie kamienia nazębnego. Zapalenie przyzębia dotyka osoby już po 20 roku życia, na początku krwawienie może występować sporadycznie i być niewidoczne, jednak powinno stanowić podstawę do tego, by ze szczególną dbałością zadbać o zęby – Aurident. Jeżeli tego nie uczynimy za jakiś czas może mieć miejsce obniżenie się dziąseł i finalnie wypadnięcie zęba. W przypadku zapalenia przyzębia powinno się unikać kwaśnych i ostrych posiłków, które mogą dodatkowo szkodzić szkliwu. Warto wypytać stomatologa o wszystkie przeciwwskazania co do tej choroby.