Pokazujemy, jak prosto rozliczyć PIT 37 online

Właściwie każdy z nas świetnie powinien zdawać sobie sprawę z tego, że co roku musimy wyliczyć zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym razie zdecydowanie nie można liczyć na pobłażanie organów skarbowych.

podatki

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz na szczęście można wysłać zeznanie podatkowe przez Internet, co bez wątpliwości jest nader wygodne dla właściwie wszystkich podatników – nie a już konieczności stania w długich kolejkach do urzędu podatkowego. Jeśli Ty również chcesz zaoszczędzić nieco czasu i nerwów, wtedy również powinieneś przesłać swojego PIT-a przez Internet. Teraz dostępnych jest tak dużo różnego rodzaju programów ułatwiających rozliczenie zeznania podatkowego, że kategorycznie nie będziesz miał najmniejszych trudności (więcej w temacie pit (zobacz jak rozliczyć pit 37) online). Kiedy jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wówczas cała sprawa jest wyjątkowo prosta – wystarczy, że na sowim zeznaniu podatkowym wpiszesz dokładnie te wszystkie informacje, które będą umieszczone na druku PIT, który otrzymasz od pracodawcy. Sprawa komplikuje się trochę bardziej w przypadku osób, które pracują dla wielu zakładów, najczęściej na umowę zlecenie lub o dzieło. Wtedy będziesz miał obowiązek wybrać PIT-37, który jest odrobinę bardziej skomplikowany. Jeśli ten przypadek dotyczy właśnie Ciebie, wtedy zdecydowanie powinieneś spośród wszystkich programów wybrać właśnie ten, który pozwala rozliczyć PIT 37 online.

Chcesz znaleźć kolejne artykuły tyczące się podnoszonej tu problematyki? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik oraz sprawdź wpis z witryny.

Jeżeli nie jesteś pewny, w jaki sposób rozliczyć swój PIT, wówczas dobrym pomysłem będzie poradzenie się księgowej. Wprawdzie programy do wypełniania PIT-ów zazwyczaj wyposażone są w czytelną instrukcję, jednak o ile potrafimy policzyć wysokość dochodów oraz wysokość naliczonego podatku, o tyle spory problem potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Kiedy tylko możemy odliczyć coś od podatku, wówczas kategorycznie powinniśmy skorzystać z takiej możliwości. Jeśli jednakże nie jesteś pewien, czy w danym przypadku ulga Ci się należy, lepiej nie wykazywać tego w zeznaniu podatkowym. Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób konkretnie wypełnić PIT, wówczas z pewnością powinieneś zwrócić się do księgowego – to może pozwolić uniknąć Ci sporych kłopotów (czytaj dokładne dane na pi-tax.pl – proste rozliczenie online). Lepiej będzie przeznaczyć trochę pieniędzy na poradę księgowej niż później przez własną nieuwagę wplątać się w kłopoty z urzędem podatkowym.