Robimy zakupy w Krakowie – mini przewodnik

Do Krakowa ochoczo zaglądamy w celach turystycznych, jednak coraz większa liczba osób zagląda do tego niezwykle klimatycznego miasta także po to, żeby pochodzić po sklepach. A oferta handlowa krakowskich sklepów jest niezwykle obszerna i sprawia, iż można tu znaleźć wszystko, od odzieży używanej, po ekskluzywne propozycje światowej sławy projektantów.

hipermarket

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Już w chwili dojechania do Krakowa, wita nas sławetna Galeria Krakowska, połączona z budynkiem dworca kolejowego oraz z dworcem PKS. W galerii znajdziemy blisko 260 sklepów popularnych firm oraz delikatesy. Możemy tutaj zrobić zakupy np. w sytuacji, gdy oczekujemy na pociąg, który będzie mieć spore opóźnienie.

Absorbuje Cię ta problematyka? Kliknij ten link i zobacz, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści swego artykułu!

Jeżeli wybieramy się na zakupy w Krakowie, możemy pójść także do jednej z wielu pozostałych galerii handlowych, jak na przykład Galeria Kazimierz, Bonarka City Center, lub Kraków Plaza. Jednak, gdy jesteśmy w tym magicznym, pełnym skarbów przeszłości oraz kultury mieście, opłaca się zaplanować bardziej nastrojowe zakupy, takie, których nie zrobimy w żadnej innej miejscowości, nawet pod linkiem.

Zakupy w Krakowie z pewnością warto zacząć od odwiedzenia popularnych krakowskich Sukiennic. Znajdziemy tutaj przepiękne ręcznie robione przedmioty, oryginalne pamiątki i elementy miejscowego folkloru. Możemy przebierać wśród biżuterii z bursztynu, wyszywanych chust, precyzyjnych rzeźb i zdobionych szkatułek. To miejsce ma swój wyjątkowy charakter i zakupy robi się tutaj wyjątkowo miło. Kolejnym godnym uwagi miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą znajdziemy przy Bramie Floriańskiej. Artyści malarze wystawiają się tu ze swoimi obrazami, wśród których znajdziemy zarówno kopie dzieł znanych malarzy z przeszłości, jak i sztukę nowoczesną, a nawet to. Jeżeli jesteśmy miłośnikami przedmiotów ekskluzywnych, obowiązkowym miejscem na mapie zakupowej Krakowa powinny być dla nas kamienice na Rynku Głównym 13. W ich wnętrzu kryje się elegancki pasaż handlowy, oferujący ubrania od najlepszych projektantów. To okazja do zdobycia nietuzinkowych kreacji na wyjątkowe okazje. Jeśli szukamy produktów żywnościowych, na pewno warto wybrać się na Rynek Kleparski i na tamtejszym bazarze kupić soczyste owoce, warzywa oraz inne produkty żywnościowe.