Sposoby na zniewalający uśmiech

W obecnych czasach o olśniewający uśmiech nie jest trudno. Gabinety dentystyczne oferują nam ogromną gamę usług, od leczenia ubytków po leczenie ortodontyczne. Jeszcze 15 lat temu aparat ortodontyczny zakładały głównie dzieci. Współcześnie, coraz częściej zakładają go Polki w wieku 25, 30, 40 lat. Skąd wady zgryzu po 30-ce, jeżeli zawsze był bez zastrzeżeń?

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczą przyczyną krzywienia się zębów u dorosłych osób są „ósemki”. Rosnąc, spychają pozostałe zęby i powodują wady zgryzu. Z tej racji jeżeli się pojawiają, powinniśmy pójść do specjalisty. Ortodonta (źródło) sprawdzi, czy w szczęce jest na nie miejsce.

Mimo najnowszej generacji, konsekwentnie doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, najnowsze badania mówią, że przeciętna osoba dorosła ma niekompletne uzębienie. Problem jest bardzo poważny albowiem braki w uzębieniu powodują, iż pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się pochylać, co w konsekwencji prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłuższy czas odwlekamy wizytę u stomatologa, tym poważniejsze są konsekwencje.

Jeśli chcesz zgłębić następne dane na ten temat, zobacz tekst na stronie (http://www.maveat.pl/kategoria-produktu/spizarnia/ryz/), a z pewnością on również okaże się dla Ciebie szczególny!

Stomatologia stale ewoluuje i wizyta u dobrego dentysty nawet z bardzo poważnym problemem nie musi być stresująca. Leczenie kanałowe (więcej), dotąd niekomfortowy zabieg dentystyczny nie jest już bolesny, albowiem przeprowadzany jest pod znieczuleniem i robiony jest najlepszymi instrumentami.

Idealną metodą na przywrócenie naturalnego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy są implanty (więcej). Zabieg poprzedza wykonanie badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane bez narkozy. Lekarz dentysta zakłada kilka implantów i przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyną wadę takiego rozwiązania możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, jednak są one bardzo trwałe więc jest to inwestycja na całe życie.

dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, w gabinetach możemy zdecydować się na formę ratalnej opłaty, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy już zazdrościć równych i śnieżnobiałych zębów Małgorzacie Kożuchowskiej czy Julii Roberts. Teraz każdy z nas może takowym się szczycić.