Światłoterapia – dlaczego odznacza się dzisiaj tak dużym zainteresowaniem wśród Polaków?

Lokalny klimat niestety nie jest słoneczny. Większą część roku temperatury są naprawdę niskie, a słońce zachodzi dosyć szybko, w szczególności w miesiącach zimowych. Nie należy się wobec tego dziwić, że w Polsce sporo mówi się o tak zwanej depresji sezonowej, która dotyka ludzi głównie jesienią oraz zimą, kiedy tego słońca jest kategorycznie mniej. Jak sobie z nią radzić?

Mężczyzna

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś rzeczywiście sporym zainteresowaniem charakteryzuje się światłoterapia, czyli jak sama nazwa sugeruje, leczenie z wykorzystaniem światła. Podstawowym elementem tego rodzaju terapii jest odpowiednio dopasowana lampa do światłoterapii (polecana lampa do światłoterapii). Można je na szczęście kupić bez jakiegokolwiek problemu, przykładowo w sklepach internetowych. Zadaniem lampy jest produkowanie odpowiedniego światła, które uzupełnia posiadane braki. Naturalnie, lampa powinna być ustawiona w widocznym miejscu, aby naprawdę wpływać na człowieka. Na rynku proponowane są różne rodzaje lamp, w zależności od tego jakie rezultaty ostateczne pragnie się uzyskać.

Jeżeli chcesz poznać analizowany w tym artykule temat, to kliknij tutaj oraz zdobądź pomocne info (https://plastyczna-chirurgia.com/pl/procedure/operacje-piersi/operacja-podniesienia-piersi-piekary-slaskie/) także w analogicznym portalu.

Wiele osób decyduje się na lampy przeznaczone do leczenia depresji sezonowych, które zazwyczaj emitują światło, którego natężenie jest większe niż 2500 lumentów. Takie lampy należy ustawić w widocznym miejscu.

Lampy przeznaczone do fototerapii dzieli się głównie na lampy sollux, których przeznaczeniem jest emitowanie światła podczerwonego, wykorzystywanego z reguły w fizykoterapii oraz lampy kwarcowe, które emitują ultrafiolet. Trzeba zaznaczyć, że w światłoterapii stosowane są również lampy ze światłem LED, które świetnie sprawdzają się w leczeniu dolegliwości skórnych, na przykład przebarwień albo zmian trądzikowych. Oczywiście, tego rodzaju zabiegi zdecydowanie muszą być wykonywane pod ścisłą kontrolą lekarza – zobacz tu.

Aktualnie, wykorzystuje się też fototerapię przeznaczoną dla nowo narodzonych dzieci. Podsumowując – leczenie światłem staje się zdecydowanie bardziej popularne.

Gdy zaciekawił Cię prezentowany artykuł, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź serwis (http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/), a znajdziesz tutaj pokrewne, interesujące informacje na ten temat.

Kiedy więc ma się trudności z obniżonymi stanami nastroju podczas jesieni bądź zimy, warto zainwestować w wysokiej jakości lampę, która może stać się rozwiązaniem dla tego rodzaju dolegliwości. Niestety, depresja zimowa jest w Polsce faktycznie częstym zjawiskiem, którego nie należy bagatelizować. Można się spodziewać, że w przyszłości światłoterapia będzie się ciągle błyskawicznie rozwijała.