Wychowawca na koloniach. Szukasz łatwej pracy? Ta nie jest przeznaczona dla każdego!

Często wydaje nam się, iż robota przy dzieciakach nie bywa aż tak mocno trudna – szczególnie jeśli przy okazji będziemy mieli możliwość po oglądać jakieś ciekawe albo bardzo malownicze miejsca.

informacje

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jednakże zazwyczaj okazuje się w ogóle nie tak kolorowa, jak to się na samym początku wydawało – najczęstszym przykładem takiego rodzaju obrotu spraw bywa zajęcie wychowawcy kolonii, który jak się okazuje przy trochę bliższym zapoznaniu, bywa zajęciem dla osób bardzo „twardych”. Z jakiego powodu? Zaraz się tego po dowiadujesz!
menager

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

wychowawca kolonijny

Autor: BP
Jak można zauważyć po naszym wstępie, zajęcie wychowawcy na różnych koloniach, wcale nie jest pracą „usłaną różami”. Wielu z nas wydaje się (zwłaszcza kiedy jest się młodym, koło najczęściej 20 lat), że skoro jeszcze niedawno było się nastolatkiem albo dobrze pamięta się, jak to było – to z prostotą poradzimy sobie jako wychowawcy grupy składającej się z dorastających młodych ludzi. Tak naprawdę jednakże w większości przypadków nasze „plany” zostają obrócone o całe 180 stopni oraz zanim się po orientujemy, zostajemy wręcz „zjedzeni” poprzez ową grupę oraz nie potrafimy w żaden sposób na tą grupkę wpłynąć. Jest to spowodowane zazwyczaj faktem, iż młodzież w każdym pokoleniu bywa inna, dużo jest zależne także od ich wychowania.

Wychowawca kolonijny jak widać powinien być osobą o wręcz stalowych nerwach oraz posiadać w sobie „to coś” co nie sprawi, że w oczach nastolatków stanie się „kozłem ofiarnym”, a wyłącznie stanie się autorytetem, którego będą słuchać.

Spójrz – zrobiliśmy wyjątkowo dla Ciebie nowe hiperłącze do strony (http://www.tort-artystyczny.pl/wspolpraca/). Tam odkryjesz dużo rzetelnych informacji na zaprezentowany tu temat.

Aby stać się takiego typu wychowawcą wcale nie trzeba się niewiarygodnie dużo uczyć – wystarczy porządne szkolenie najwspanialej zakończone dyplomem.