Zdrowe gotowanie na parowarze – interesujące porady

Bardzo modne I popularne jest obecnie zdrowe odżywianie. Należy pamiętać o tym, aby jeść pięć posiłków dziennie, niemniej jednak w niezbyt dużych ilościach. Pamiętajmy o tym, że podstawą zdrowego odżywania jest pierwszy posiłek w ciągu dnia – czyli śniadanie. Organizmowi powinniśmy dostarczyć wystarczająco dużo energii, aby by miał jej wystarczająco na energiczne rozpoczęcie aktywnego dnia. Dietetycy zalecają też wypijanie dziennie około dwóch litrów wody i to najlepiej tej niegazowanej. Nie zapominajmy także o tym, aby spożywać jak najwięcej owoców i warzyw. Od nich na pewno nie przybierzemy na wadze a dostarczymy naszemu organizmowi dużą dawkę witamin. Najlepiej jeść owoce i warzywa sezonowe. Owszem można te produkty zakupić w innych miesiącach, ale te sezonowe są najbardziej wartościowe i najbardziej świeże.

gotowanie na parze

Autor: Jeff Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
W czym gotować na parze?
Przyszła moda na zdrową żywność a wraz z nią również moda na gotowanie na parze. Jest ono proste, łatwe i przyjemne a przede wszystkim bardzo zdrowe.

Przyznasz raczej, że omawiany tekst jest nieszablonowy. Jeśli więc masz chęć poznać go głębiej, zobacz info (https://aptekadziecka.pl/pol_m_DZIECKO_Preparaty-zdrowotne-dla-dzieci-399.html) będące tutaj.

Podczas gotowania na parze przyrządzane produkty nie stykają się bezpośrednio z wrzącą wodą, i z tegoż właśnie powodu z produktów nie są usuwane minerały i witaminy, które są tak bardzo niezbędne dla każdego człowieka. Kolejna zaletą jest to, że nie trzeba używać żadnego tłuszczu do przyrządzenia mięsa czy ryby.

Aby móc gotować na parze należy się zaopatrzyć w naczynie do gotowania na parze (są dostępne w marketach ze sprzętem RTV i AGD. Możesz wcześniej się upewnić, czy są w aktualnej ofercie przeglądając promocyjni.pl/siec/107-real.). Owszem, można wykorzystać zwykły garnek, do którego wlejemy niewielką ilość wody i zawiesimy na nim jakiś koszyczek, jednakże jeśli na rynku można dostać specjalne garnki do gotowania na parze, to czemu by się w nie nie zaopatrzyć? Takie garnki to garnki ze stali szlachetnej, zazwyczaj przystosowane do wielopoziomowego gotowania. Na ogół mają akutermiczne dna, dzięki czemu proces przygotowywania potraw jest o wiele szybszy. Są one również przystosowane do pracy na wszystkich rodzajach kuchenek. Bardzo dobre są berghoff garnki. Ich projekt jest bardzo ładny i ergonomiczny. Ponadto stal, z których są wykonane, jest dobrej jakości a poszczególne elementy szczelnie do siebie przylegają. Garnek ten posiada sześciowarstwowe dno, dzięki czemu umożliwia energooszczędne gotowanie.