Zdrowie przedstawicielek płci pięknej, czyli po jakie suplementy i w jakim momencie życia sięgać

Każda kobieta przechodzi w toku swojego życia przez szereg przemian, które są konsekwencją zachodzących w organizmie zmian o charakterze hormonalnym. Pojawiają się one w okresie dojrzewania, ciąży, porodu oraz przekwitania. Każdy z tych okresów w życiu kobiety wymaga nieco odmiennego dbania o siebie, a tym samym stosowanie innych witamin i suplementów.

Damski organizm jest przez istotną część życia narażony przede wszystkim na znaczącą utratę krwi. Wszystko za sprawą pojawiających się każdego miesiąca krwawień menstruacyjnych, które u wielu kobiet mogą doprowadzić do powstawania anemii i wpływającego na funkcjonowanie osłabienia. To właśnie z tego powodu tak istotne jest, aby witaminy dla kobiet w okresie płodności miały w swoim składzie przede wszystkim żelazo oraz witaminę C, która bardzo ułatwia jego wchłanianie – witaminy dla kobiet. Za sprawą tego kobieta chroniona będzie przed anemią. Takie składniki muszą mieć w swoim składzie także witaminy dla kobiet spodziewających się dziecka. W tym jednak przypadku zagrożenie anemią nie jest efektem krwawienia miesiączkowego, a rozwijającego się w łonie matki dziecka. Organizm matki musi bowiem wyżywić nie tylko siebie, ale też płód.

tabletki

Źródło: http://sxc.hu/

Naprawdę trudnym czasem w życiu każdej pani jest menopauza, która dotknie każdą panią.

Zaintrygował Cię ten wątek? Jeśli tak, to fantastycznie – dalsze wpisy wyszukasz w następnym niebywale ciekawym tekście.

Wiele pań przechodzi przez nią bardzo ciężko. Skarżą się one na uderzenia gorąca, silne pocenie się, wahania nastrojów. Funkcjonowanie w tym czasie jest naprawdę wyjątkowo trudne. Rozwiązaniem są tabletki na menopauzę, które naprawdę świetnie radzą sobie ze wspomnianymi dolegliwościami (aptekazawiszy.pl/duofem28tableteknadzieni28tableteknanoc-p-36567.html). Tabletki na menopauzę powinny mieć w swoim składzie między innymi ekstrakt z soi, który dostarcza kobiecemu ciału substancje wykazujące działanie podobne do kobiecych estrogenów, których w czasie menopauzy po prostu zaczyna brakować.

Środki tego typu mogą zawierać także wyciąg z koniczyny czerwonej. W nim także obecne są fitoestrogeny, dzięki którym objawy będące typowe dla menopauzy nie są aż tak trudne do zniesienia (zapytaj w aptece). W aptekach znajduje się mnóstwo specyfików tego rodzaju, których zażywanie jest w większości przypadków zupełnie bezpieczne. Zawsze warto jednak poradzić się swojego lekarza ginekologa lub przynajmniej pracownika apteki. W przypadku menopauzy poleca się również stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Naprawdę poprawia ona samopoczucie pań, w u których praca jajników zanika.